Російські фіктивні «референдуми» та незаконна «паспортизація» на тимчасово окупованих територіях України

Російські фіктивні «референдуми» та незаконна «паспортизація» на тимчасово окупованих територіях України

Російські фіктивні «референдуми» та незаконна «паспортизація» на тимчасово окупованих територіях України

Росія незаконно анексувала Крим у 2014 році після фіктивного «референдуму» та почала паспортизацію (незаконну видачу російських паспортів) громадян України. 

Пізніше російські окупаційні війська захопили частини Луганської та Донецької областей України, де проводилися ті самі незаконні «референдуми». 

Після повномасштабного вторгнення 24 лютого Росія захопила частини Херсонської та Запорізької областей України. 

Попри запеклий опір українців на тимчасово окупованих територіях, який продовжується, 23-27 вересня Росія влаштувала фіктивні «референдуми» щодо анексії незаконно захоплених територій за тією ж схемою. 27 вересня російські окупанти оголосили заздалегідь підготовлені та цілковито сфальшовані «результати» псевдореферендумів, намалювавши від 87% до 99% «підтримки». Наступного дня маріонетки Кремля звернулися до Путіна з проханням розглянути «приєднання» захоплених територій України до Росії. За схожою схемою у 2014 році Росія незаконно анексувала Крим. 29 вересня Путіна підписав указ про те, що він нібито визнав «незалежність» Херсонської та Запорізької областей України. Аналогічний крок Москви щодо «Л/ДНР» передував лютневому вторгненню РФ в Україну. «Підписання» незаконних документів вочевидь, не стане фінальною точкою анексії.

Ці так звані референдуми та кроки Кремля є повністю нелегітимними за своєю природою та грубо порушують Конституцію та закони України, а також міжнародні норми та міжнародні зобов’язання Росії. Ці пропагандистські шоу не мають жодних наслідків для статусу суверенних територій та міжнародних кордонів України. Це так зване «голосування» було повністю організоване збройними силами Росії. Місцевих жителів залякували, ловили на вулиці, змушували розписуватися за всіх членів родини, навіть за дітей і давно померлих родичів. Представники російсько-окупаційних військ обходили квартири, щоб знайти мирних жителів, яких змушували голосувати під погрозою зброї.

Україна та світ засуджують такі дії та ніколи не визнають результати псевдоресерендумів. 

Україна має повне право відновити свою територіальну цілісність дипломатичним і військовим шляхом і продовжить звільняти свій народ і території від російської окупації. 

Попри методи примусу та терору з боку Росії, які не мають нічого спільного з волевиявленням, український рух опору на окупованих територіях не вщухає. Весь народ України побачив, що російські окупаційні війська та «русский мир» не залишають по собі нічого, окрім смерті, розрухи, лихоліття та беззаконня, де б вони не ступили.

Жахливі військові злочини Росії на окупованих територіях документуються. Російські збройні сили ґвалтують, катують і вбивають мирних жителів, залишаючи численні братські могили з сотнями людей. Цілі родини катували та вбивали, їхні тіла ховали разом. Усі громадяни України, які взяли участь в організації цього дійства разом із російськими окупантами, понесуть справедливе покарання згідно з нормами Кримінального кодексу України. Компетентні органи України вже вживають заходів щодо їхнього розшуку та притягнення до відповідальності.

Влаштувавши фіктивні “референдуми” на тимчасово окупованих територіях України, Росія свідомо продемонструвала, що всі її сигнали про готовність до переговорів - це лише операція прикриття для збройної агресії та безпорадних спроб утриматися на тимчасово окупованих територіях. Росія послідовно демонструє зневагу всім, хто закликав до дипломатії.  

Україна вдячна Туреччині за підтримку територіальної цілісності та суверенітету та чітку позицію щодо не визнання «результатів» цим псевдореферендімув.

Ми закликаємо партнерів продемонструвати Росії, що єдиною реакцією на спроби анексії, шантаж та ультиматуми буде збільшення підтримки України задля перемоги нашої держави над агресором.