В Самсуні пройшов літній табір з елементами ПЛАСТу

В Самсуні пройшов літній табір з елементами ПЛАСТу
В Самсуні пройшов літній табір з елементами ПЛАСТу

Там, де є українці — там неодмінно розгоратиметься іскра пластової ватри. І підтвердженням  цього став дитячий табір з елементами пластової програми, який проходив з 5 по 12 серпня 2018 року у містечку Самсун, Туреччина. Організувала табір для дітей української громади Туреччини організація "Чорноморська асоціація українців" за підтримки Посольства України в Турецькій Республіці.


Пласт – це молодіжна організація, яка базується на засадах християнської етики та українських традицій. Основна увага звертається на виховання дітей та юнацтва самостійними, активними членів суспільства з керівницькими якостями. Методика самопізнання та почуття власної відповідальності притаманна скаутському руху.

Під час занять спортом, в іграх та гуртковій роботі на дозвіллі та в таборах виробляються почуття солідарності, власного обов’язку, активності та власної ініціативи у відношенні до суспільства, людства та довкілля. Українська мова є сполучною ланкою членів організації.
Знання, принесені із батьківського дому та школи, поширюються і поглиблюються у виховні роботі. З пластовими іспитами підтримуються самостійні здібності та уміння.  За відповідні вмілості члени нагороджуються спеціальними відзнаками.

За всю понад столітню історію свого існування "Пласт" зберіг ідеологічні принципи, однак уже адаптовані під сучасні умови. Пріоритетом залишається виховання й розвиток дитини. Тут немає такого поняття, як примус, як, наприклад, є у школі, яку дитина повинна відвідувати й де мусить вивчити те, що їй задали. А тут в групі є лідер, і всі тягнуться до нього.

Першочерговим завданням старших наставників-пластунів є виховати самостійну особистість, котра без втручання й допомоги старших може впоратися з тим чи іншим завданням – зробити собі сніданок, купити квиток на потяг тощо. Його діяльність спрямована на пробудження національної свідомості, виховання духовно і фізично здорових молодих людей.

Основні тези пластового табору у Самсуні:
- Розроблено концепцію об'єднаного табору для дітей закордонних українців;
- Проживання та харчування дітей та вихователів протягом проведення заходу;
-Відпрацювання навичок вивчення української мови, літератури.
Були організовані та проведені заходи:
- Відвідування дітьми музеїв, виставок та інших пам'ятних місць м.Самсун;
- Конкурси та розваги для дітей.


Основною метою заходу було об’єднанти дітей закордонних українців м.Самсун.
Проведення заходу сприяло зміцненню дружніх зв'язків серед української громади у Туреччині. Проект також спонукає до продовження збереження українських традицій, єднання українців з усіх куточків Туреччини


Табір носить ім'я МРІЯ. Назва зовсім непроста! Над нею довго ламали голову й ось, що вийшло:
М- МОЯ
Р- РОДИНА
І- І
Я-Я
МОЯ РОДИНА І Я

Хлопчики та дівчата української діаспори у Самсуні під опікою вихователів-волонтерів змогли не лише оздоровитись, відпочити та поспілкуватись, але й отримати нові знання та розвинути свої здібності. Команда табору за короткий час створила атмосферу справжньої, єдиної й міцної української родини.

Кожного дня на дітей чекала детально продумана програма, яка вклбчала в себе різноманітні забави, навчання, пізнавання всього нового та незнаного в Туреччині, й такого дорогого для українця. "Чорноморська асоціація українців" підготувала для дітлахів незабутні 7 днів. Людмила Шимко, лідер та ідейний наставник спілки, щодня дивилася за порядком в таборі, слідувала за дітьми, аби вони з користь та цікавістю провели кожну хвилину свого перебування в таборі. Їй це вдалося! Головною в таборі була Олена Кропа із ПЛАСТу. 


Всі участники табору, а також волонтери залишились дуже задоволені та щиро вдячні всім організаторам цієї події. Прощання пройшло зі сльозами на очах та обіцянками обов’язково повернутись наступного року.

Велика подяка Посольству України в Туреччині, а також усім волонтерам громадської організації "Чорноморської асоціації українців" та батькам за те, що табір вдався неймовірним, пройшов в дружній та безпечній атмосфері.


Про перший день табору "Мрія" читайте тут.