Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради

25 лютого у приміщенні Посольства України в Туреччині відбулося четверте засідання Координаційної ради українських громад, в якому також взяли участь представники кримськотатарської громади.

Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради
Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради
Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради
Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради
Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради
Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради
Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради
Людмила Шимко відвідала четверте засідання Координаційної ради

Кожна голова із 14 офіційно функціонуючих спілок в Туреччині хоче мати підтримку та партнерство від своїх колег - голів інших діаспор. Тому й існує Координаційна рада, яка вже 4 роки поспіль функціонує, хоча не є офіційно зареєтрованою. 

Цьогоріч зустріч очільників діаспор відбулася в Анкарі. Прикро, та не всі були присутні, що в певній мірі відобразилося й на роботі. 

Вступне слово взяв Посол України в Туреччині Андрій Сибіга. Він відзначив, що Україна та Туреччина вийшли на новий рівень міжлюдських, бізнесових та культурних зв’язків, завдяки, зокрема, активній роботі українських спілок. "Рік, що минув, був надзвичайно активним. Ми маємо багато успіхів та не повинні зупинятися на досягнутому, маємо докладати максимум спільних зусиль для посилення присутності України в Туреччині. Час становлення українських громад в Туреччині вже позаду, ми вже можемо узагальнювати й робити висновки з того, що вже зроблено. Зараз ми говоримо про самодостатність, набуття ваги, нарощування активності", - звернувся він до присутніх. 

Дружина Посла України пані Тетяна Сибіга поділилась з присутніми позитивним досвідом проведення денного табору з елементами ПЛАСТової методики для учнів суботньої школи Української спілки в Анкарі та закликала голів громад до продовження такої ініціативи в інших регіонах Туреччини. Минулого року в Самсуні також був проведений 7-денний табір із елементами ПЛАСТу. 

Перед учасниками заходу також виступили Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, Консул України в Анталії В’ячеслав Хоменко. Вони підбили підсумки минулого року, основні та вагомі досягнення, окреслили бачення та пріоритети спільної роботи дипломатичних установ України та громадських організацій в поточному році.

Також слово взяла й Людмила Шимко, голова та ідейний лідер "Чорноморської асоціації українців". Очільник діаспори м. Самсун цьогоріч прагнула стати головою Координаційної ради, адже має певний досвід та бачення її роботи у майбутньому. У своїй доповіді пані Людмила зазначила, що спільними зусиллями українці Чорноморського берега за два з половиною роки існування спілки встигли багато зробити. А з вересня місяця голова "Чорноморської асоціації українців" активно співпрацює зі СКУ, приймаючи участь у телеконференціях, та підтримує активну діяльність у протидії російській агресії з допомогою соціальних мереж, аби таким чином більшість людей мали змогу дізнатися реальну загрозу з боку Росії. Адже вірус російської пропаганди страшний. Голова також запропонувала ряд нововведень для роботи Координаційної ради: двоетапний протокол, статут, проксі форми, онлайн конференції, оновлений календар подій, використання хештегів згідно СКУ. Також у whats up Людмила є модератором міжнародної групи по шкільництву, аби всі вчителі мали змогу обмінюватися досвідом, знаннями, підручниками, що важливо, адже на сьогодні немає програми чи методики, яка б підходила всім: кожен раз при підготовці заняття викладач придумує тему та хід уроку, або підлаштовує під себе те, що є в інтернеті, а це не є правильно, адже таке навчання виходить несистематичним, а це означає й неповним.

Також учасники заходу мали змогу поспілкуватися за допомогою онлайн зв’язку з Головою Світового Конґресу Українців Павлом Гродом, Регіональним віцепрезидентами СКУ Вірою Коник та Наталією Пошивайло-Таулер, яка підтримує та консультує Людмилу Шимко, а також Виконавчим директором СКУ Марією Купріяновою. Доповідачі коротко розповіли про пріоритети діяльності цієї організації та умови приєднання до неї. Зазначимо, що спілки Самсуна й Анталії уже плідно співпрацюють зі СКУ. Павло Грод сказав, що громади кожної країни різняться між собою, та всі ми - українці! Й саме це нас єднає! Голова СКУ ще раз наголосив, що лише разом ми зможемо досягнути висот, а сварками й ворогуванням, хто кращий чи більше знає, абсолютно нічого досягнуто не буде! Працюймо разом, зростаймо разом, адже лише в єдності наша сила! 

За результатами голосування Головою Координаційної Ради було переобрано Олену Топчу, а Заступником голови стала Світлана Потапенко-Їлдирим. 

Наостанок, хотілося б всім побажати почуття гідності та поваги одне до одного. Зустріч лідерів українських громад підтвердила, що лише спільною працею можливо досягти бажаних результатів. Шлях цей довгий та тернистий...