Відеоконференція Координаційної ради українських громад Туреччини

Відеоконференція Координаційної ради українських громад Туреччини
Відеоконференція Координаційної ради українських громад Туреччини

28 травня за участі Людмили Шимко, голови та ідейного лідера ГО "Чорноморська асоціація українців", відбулася відеоконференція Координаційної ради українських громад Туреччини. 

Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга провів онлайн зустріч з керівниками українських громадських організацій в Туреччині. У зустрічі взяли участь представники 14 громадських організацій українців в Туреччині, Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман та Консул України в Анталії В’ячеслав Хоменко. 

В ході відеоконференції кожен учасник коротко доповів про всі проєкти, що були, й ті, що планується провести, про стан діаспори у зв'язку із пандемією коронавірусу. 

За весь період існування громад в Туреччині їх головами та членами було пророблено титанічну роботу: проведено багато заходів та проєктів, відзначено безліч знаменних дат для української культури, організовано літні табори із елементами ПЛАСТу, створено Суботні школи та курси української мови як іноземної, є кілька інформаційних ресурсів, надруковано книги та збірки та багато іншого. 

 

Посол України в Туреччині Андрій Іванович Сибіга зазначив: 

"Наша сила в єдності - під таким гаслом сьогодні провели Координаційну раду українських громад в Туреччині. А кількість таких громад за останні кілька років в Туреччині зросла до 14. Дані громади юридично зареєстровані як громадські організації в усіх місцях компактного проживання українців. Важливо, що процес гуртування та зміцнення далі триває. 

....

Сьогодні в ході відеоконференції «звірили годинник» щодо планів проведення заходів та реалізації проектів в умовах скорочення фінансування, визначили пріоритетні напрямки-темпів не збавляємо!

Все це стало можливим завдяки жертовній праці активістів, лідерів громади-за що як посол безмежно вдячний. Вдячний кожній та кожному з Вас за працю та вагомий внесок у розвиток українства в Туреччині, за активну громадянську позицію, збереження національної ідентичності, вірність звичаям та плекання традицій, виховання своїх дітей, зберігаючи коріння та пам’ятаючи про Рідний край.

На сьогодні українська громада в Туреччині це відчутна сила, яка є єдиним організмом із світовим українством. І також є важливим мостом українсько-турецького співробітництва..."

 

Виступила й Людмила Шимко, голова та ідейний лідер ГО" Чорноморська асоціація українців". Перш за все вона подякувала за запрошення й зазначила, що хотілося б, аби дана ініціатива стала усталеною й всі мали змогу частіше спілкуватися та обмінюватися досвідом. Згодом пані голова відзвітувала про діяльність діаспори Чорноморського берега: 

" Що стосується проєктів, то з Нового року "Чорноморська асоціація українців" організувала функціонування Суботньої школи та курсів української мови як іноземної, ми провели 2 майстер класи з популяризації української культури (один - з приготування українського борщу, другий - розпис писанок до Паски, також й випікали пасочки). Було проведено два флешмоби у спілці: до Дня матері та Дня вишиванки. Особисто допомогла морякам добратися до порому та надавала всю потрібну інформацію та підтримку. Йде плідна співпраця зі СКУ, СФУЖО та МІОК, проводяться спільні телеконференції. Інформуємо українців Чорноморського берега про всі нюанси пов'язані із пандемією коронавірусу, постійно на зв'язку зі всіма, хто потребує допомоги чи просто поради.

В планах дуже багато: наперед не буду розкривати секрети, прийде час - всі все побачуть. Хотілося б більшої підтримки, взаємодопомоги, аби всі меседжі доходили й були почуті, а не залишалися без відповіді. Дуже подобається співпраця зі СКУ: кожна їх телеконференція неначе зустріч всієї родини, яка давно не бачилася: з їх позитиву та настрою варто брати приклад.

... 

Дякую за увагу."

 

Амбітні плани, креативні ідеї та конкретні проєкти були лише частиною того, що обговорили її учасники.

Справжня робота ще попереду. Та лише разом ми - сила!