Діаспора

Діаспора

ГО "Чорноморська асоціація українців" ставить за мету збереження та популяризацію української мови та традицій серед української громади в Самсуні.

Громадська організація "Чорноморська асоціація українців" - об’єднання однодумців, до якого може долучитися кожний охочий. Активісти громадської організації ведуть діяльність у різних напрямках.

Головна мета – надання підтримки співвітчизникам, які мешкають у місті Самсун або перебувають на відпочинку із родиною. Громадська організація "Чорноморська асоціація українців" надає підтримку співвітчизникам у вирішенні соціальних і юридичних проблем, допомагає адаптуватися до умов проживання, сприяє культурній і діловій співпраці між Україною та Туреччиною, а також займається розвитком та популяризацію української культури, мови та традицій.

Досягнення перерахованих цілей здійснюватиметься шляхом проведення культурних та освітніх заходів українською мовою. Визначним етапом збереження мови є її вивчення, саме тому першочергове завдання – відкриття суботньої школи української мови для усіх бажаючих.

Знання турецької мови допоможе швидше адаптуватися українцям, які тимчасово або постійно проживають на території Туреччини, саме тому ми надаємо співвітчизникам таку можливість.

Створення інформаційного ресурсу www.ukr-karadeniz.com є не менш вагомим внеском у популяризацію та підтримку української культури та мови. Двомовний ресурс висвітлює важливі події, які відбуваються в Україні та Туреччині, розміщує інформацію про проведення заходів, особливості життя українців в Туреччині.

Емблема ГО «Чорноморська асоціація українців» - оголошення дружніх відносин між двома країнами, Україна та Туреччина, які об'єднує Чорне море. Турецький та український прапори вказують на почуття братерства двох країн. Море також представляє дві країни, як нерозривний зв’язок. Червона калина символізує достаток та любов до рідної Батьківщини. Ми хочемо стимулювати культурний обмін між двома країнами.

Громадська організація "Чорноморська асоціація українців" в Туреччині була заснована і зареєстрована в м. Самсун 2017 році за підтримки Посольства України в Турецькій Республіці.

Голова громади - Людмила Шимко.

Діюче керівництво: Леся Гужва, Ельміра Сарач, Анжела Косе, Айля Сьонмез