В Анкарі відбувся тренінг для керівників українських громад

В Анкарі відбувся тренінг для керівників українських громад

В Анкарі відбувся тренінг з розвитку потенціалу для українських спілок, організований Асоціацією солідарності з біженцями й іммігрантами (ASAM), Дитячим фондом ООН (UNICEF) та Посольством України в Туреччині, для голів та представників українських громад, що офіційно діють в різних регіонах Туреччини.

Про це повідомляє власкор Укрінформу.

“У цьому заході є дуже багато практичних елементів, які допоможуть вам у повсякденній роботі з нашими громадянами, з розв'язання їхніх проблем, з тими основами, з якими ви вже стикалися на практиці і які, можливо, потребують юридичного оформлення чи прямої консультації. Ви отримаєте ті знання і навички, які можна буде потім передати громадам і громадянам України, які перебувають в місцях вашого проживання”, – сказав у вступному слові Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.

Посол України в Туреччині подякував організаторам заходу та представникам громад, які долучилися, висловив сподівання, що міжнародні організації будуть і надалі підтримувати та допомагати українцям.

"Це перший подібний захід, який ми проводимо для українських спілок в Туреччині, й маємо надію, що ця практика матиме продовження в майбутньому. Адана, Анталія, Бодрум, Бурса, Стамбул, Ізмір, Конія, Мармарис, Самсун… Сьогодні у заході беруть участь представники 14 спілок з 9 різних міст Туреччини. Загальна кількість учасників близько 40. Сподіваємося, що захід буде корисним і дасть відповіді на питання, які постають перед вами у повсякденній діяльності”, – сказав у вступному слові Генеральний координатор ASAM Ібрагім Вургун Кавлак.

Зокрема йшлося про вирішення побутових питань, отримання соціальної допомоги, забезпечення освітою, медичним страхуванням, безпеку жінок та дітей, юридичні основи й особливості турецького міграційного законодавства по перебуванню в країні шукачів притулку, порядок оформлення документів й інші.

Окрім отримання нових знань, учасниці семінару відзначили важливість обміну досвідом між спілками щодо реалізації соціальних проєктів. 

“Ми і отримали нові знання, і мали змогу обмінятися досвідом. У Туреччині діє 18 українських громадських організацій, робота яких здебільшого на власному ентузіазмі й обмін думками, ідеями, плани з проведення спільних заходів додають сил рухатися вперед і робити більше. З початку війни ми відкрили курси турецької мови для тимчасових переселенців з України, влаштовуємо дітей у спортивні секції, організовуємо дозвілля, підтримуємо психологічно та інше. І обмін досвідом по реалізації подібних проєктів інших громад – неоціненний для нас”, – поділилася очільниця Чорноморської асоціації українців Людмила Шимко.