Вивчення української мови та культури в Самсуні продовжується онлайн

Вивчення української мови та культури в Самсуні продовжується онлайн
Вивчення української мови та культури в Самсуні продовжується онлайн
Вивчення української мови та культури в Самсуні продовжується онлайн
Вивчення української мови та культури в Самсуні продовжується онлайн

"Чорноморська асоціація українців" та голова Людмила Шимко продовжують популяризувати українську мову та культуру в Самсуні.

Курси української мови як іноземної та Суботня школа в Самсуні дуже добре розпочалися й, незважаючи на карантин та комендантські часи, продовжують функціонувати онлайн.

Виявляється, що карантин - це хороша можливість для розвитку, пошуку чогось нового, навчання, пізнання. Перебуваючи у своїх домівках, кожен хоче не лише відпочити, а й навчитися чогось нового та корисного. Позитивною рисою всесвітньої пандемії стала можливість проходження різноманітних курсів онлайн. Безліч платформ, програм - все для цікавого та корисного навчання. 

Зокрема, в Анкарі викладачі курсів української мови, що діють на базі Української спілки, створили Youtube-канал «Ukraynaca öğreniyorum» («Вивчаю українську мову») та наповнюють його відео з поясненнями граматики, ситуативними прикладами, підбірками лексики тощо.

Ці практичні заняття є цікавими та корисними. 

Та, як не крути, живого спілкування не вистачає й викладачу, й студентам. 

Навчаючи української мови Людмила Шимко використовує безліч практичних та корисних програм, зокрема Zoom та Prometheus. Також досить цікавим є навчання у Google classroom, що також використовує пані Людмила. 

Кожне заняття для всіх бажаючих вивчати українську мову та культуру Чорноморського берега триває 1,5 години, та й того студентам мало, адже запал викладачки передається й їм, тоді вже ніхто не в змозі зупинитися. Людмила компонує кожне заняття так, аби всім було цікаво й аби жоден аспект навчання (читання, писання, говоріння) не залишився без уваги. В більшій мірі викладання проходить з використанням української мови й, зрідка, турецької, адже, аби навчитися іноземної мови, потрібно повністю у неї поринути. Граматика не така й важлива, коли знаючи всі відмінки чи розбираючись у порядкових прикметниках, ви не можете розмовляти на буденні теми. Адже все геніальне - просте й легке в розумінні!

Людмила Шимко зазначає: 

"Головним критерієм у навчанні, як на мене, є доступність подачі матеріалу. Можно говорити багато гарних, професійно-досконалих фраз, та що з того, коли тебе не розуміють. Українська мова є важкою, особливо для турків, адже у нас навіть логіка мислення інша! А що вже говорити про саму вимову! Тому, насемпепед, я хочу своїх учнів зацікавити, так би мовити "затягнути" не стільки в мову, а в саму культуру: борщ, вишиванки, писанки, пісні, казки! Наша Україна така багата! Головне, я бачу віддачу. Й всі витрачені сили та години підготовки вже стають не такими важкими, коли бачиш ту саму іскру в очах навпроти! "

Тож запрошуємо усіх, хто прагне з тої чи іншої причини вивчити українську мову, швидше реєструватися та навчатися разом із запальною та енергійною головою спілки "Чорноморська асоціація українців" Людмилою Шимко. Буде весело!