В Самсуні відбулося урочисте відкриття української діаспори

В Самсуні відбулося урочисте відкриття української діаспори

9 жовтня 2017 року відбулося урочисте відкриття громадської організації "Чорноморська асоціація українців".


На церемонії відкриття біли присутні: Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга з дружиною та дітьми, керівництво регіону, бізнесмени, представники громади та ЗМІ. Крім того, на церемонію завітав відомий український мандрівник Сергій Гордієнко, який у здійснював подорож на човні по Чорному морю і на той час перебував у Самсуні. Гостей вітали з короваєм та українськими прапорами. Зранку відбулася зустріч із громадою, потім із губернатором та мером м. Самсун, ввечері  на гостей чекав прийом, який організувала Людмила Шимко, голова "Чорноморської асоціації українців". Пані Людмила виступила з привітальним словом, згодом Посол України Андрій Сибіга, губернатор та заступник мера м.Самсун урочисто вручили членські квитки товариства.


На заході гостям було показано інформаційні відеоролики про Україну та про м.Самсун. Українська громада приготовила приємний подарунок Послу України – талановита художниця Христина Вартан, студентка університету в Самсуні, намалювала його портрет, який презентували під час церемонії відкриття товариства.


На заході виступили піаністка Ельвіна Севен, а також колектив турецького народного танцю з традиційним для Чорноморського регіону танцем, який має назву “хорон”.


Наступного дня були покладені вінки біля пам'ятника Ататюрка (anma gunu). Були присутні губернатор, мер, ректор університету м.Самсун. Згодом відбулася зустріч з торгівельної палатою, ректором університету та студентами. На третій день же відвідали Самсунівський каньйон – справжню перлину Туреччини. Від краєвидів, що були створені понад кілька мільйонів років тому, перехоплює подих.


Це тільки початок на динамічному та наполеглевому шляху  "Чорноморської асоціації українців".  Все ще по переду! Приєднуйтесь до нас, українці, адже разом ми - нездоланна сила!