В Анкарі відбулося третє засідання Координаційної ради українських громад Туреччини

В Анкарі відбулося третє засідання  Координаційної ради українських громад Туреччини
В Анкарі відбулося третє засідання  Координаційної ради українських громад Туреччини

В Анкарі відбулося третє засідання Координаційної ради українських громад, на порядку денному якого основним питанням стали обмін досвідом, взаємодія та координація українських громад Туреччини.

 

«Дуже тішить те, щоб про більшість речей ми можемо говорити вже в доконаному виді. Громада відбулася і зараз ми вже можемо говорити про те, що ділимося досвідом своєї діяльності. Це надзвичайно важливо. Також хочу підкреслити, що проекти про які ми говоримо, були реалізовані спільно: посольством і громадою. Ми всі, перебуваючи за кордоном, демонструємо єдність з Україною, нашою державою, нашим народом», - сказав у своєму зверненні до учасників заходу посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

За підсумками 2018 року у Туреччині було реалізовано понад 40 культурно-іміджевих проектів та відкрито нові українські суботні школи.

Перший секретар Посольства України в Туреччині Ореста Старак у своїй промові наголосила на тому, що наші спілки в Туреччині зміцнили і завоювали авторитет, а також користуються повагою, як представників місцевої влади на всіх рівнях, так і серед громадян Туреччини. Спілки створені допомагати своїм співвітчизникам, допомогти зрозуміти, що вони не самотні. Пані Ореста подякувала за співпрацю і закликала створювати позитивний імідж України в Туреччини. 

 

Голова "Чорноморської асоціації українців"  Людмила Шимко детально розповіла про реалізовані протягом 2018 року проекти, зокрема і за сприяння Посольства України в Анкарі, спрямованих на підтримку позитивного іміджу України, культурно-просвітницькі та інформаційні заходи, літній дитячий табір , суботню школу, допомогу співвітчизникам , які проживають в Самсуні та інше.

Голова Спілки поділилась планами та проектами на майбутнє.

Окремо було організовано прямий скайп-зв'язок із Головою Світового конгресу українців П.Гродом та Заступником голови В.Коник, які подякували українцям Туреччини за їх активну участь у розбудові України та популяризацію нашої культури закордоном в цілому.

Сильна українська громада Туреччини слугуватиме на благо зміцнення дружніх відносин між народами України та Турецької Республіки.

Участь у заході взяли дипломати посольства в Анкарі, генерального консульства в Стамбулі, консульства в Анталії, почесні консули України в Муглі, Бурсі та Чанаккале, громадські організації Анкари, Стамбулу, Антальї, Аланьї, Мармарису, Бурси, Самсуну, Ізміру та Кушадаси, а також представники кримськотатарських організацій.