Турецькі Карпати

Турецькі Карпати

    Місце, де зупиняється час. В кожній країні гірські регіони досить   відрізняються культурою і колоритом.  Туреччина не виключення. Чорноморський регіон Туреччини відомий своїми неймовірними гірськими краєвидами. Узунгьоль, Різе, Чамлихемшін, Айдер - місця, де перехоплює дихання. Це батьківщина турецького чаю. Говір відрізняється від літературної мови, а народні пісні змушують серце битися частіше.

     Недалеко від містечка Трабзон, що знаходиться на південному березі Чорного моря, знаходиться озеро "Узунгьоль". Якщо купувати тур Чорноморським узбережжям, то неодмінно буде включенно це місце. Узунгьоль природна перлина Туреччини.

      На схід від Трабзону розташоване місто Різе. Головне джерело прибутку регіону є чай, тому повсюду ви побачите неймовірні чайні плантації. В спеціалізованих магазинах можна придбати чай 'Хемшін', який можна знайти тільки в цьому регіоні.

      По дорозі до найкращих краєвидів варто зупинитися в Чамлихемшін.  В ресторані можна скуштувати місцеві страви, прогулятися старовинними мостами, а також відвідати водоспад 'Palovit'.      Ще однією неймовірною памяткою є замок 'Zil kalesi'. 750 метрів над рівнем моря. Гадають, що замок побудований приблизно в 14 столітті. В цьому місці відчуваєш себе ближче до неба.

     Ну і нарешті ще далі шляху в гори, і ви в Айдер Яйла. Село на висоті 1350 метрів над рівнем моря. Гірські дерев'яні будиночки з гостиністю відкриють для вас свої двері.      Цілюще гірське повітря і вода одна з перших причин, чому тут варто провести вікенд. Гармонія і спокій гарантований. Тут можна познайомитися з місцевими традиціями, почути традиційні пісні, побачити і спробувати приєднатися до народних танців. Із місцевих ласощів обов'язково необхідно спробувати мед, бо тут він особливий.  Ну і звичайно куди ж без чаю, особливо в прохолодну погоду:)