Самсун - турецьке місто мрії

Самсун - турецьке місто мрії

  Зазвичай, коли говориш пересічному українцю про Туреччину, то чуєш приблизні стереотипи про те, що це країна дуже релігійних і закритих людей або одразу пробігають стандартні і банальні картинки готелей на середземноморському узбережжі і купа інших догадок, які в багатьох випадках не мають нічого спільного з цією країною. Я ж хочу ламати стереотипи, особливо погані. Відчувати цю країну необхідно усіма відчуттями: зором, слухом, смаком, дотиком.

      Загалом в Туреччині існує 7 регіонів: Егейський, Мармуровий, Середземноморський, центральна Анатолія, східна Анатолія, південно-східна Анатолія та Чорноморський. Кожен з них має щось унікальне. Моє знайомство з цією країною почалось з Чорноморського регіону (Karadeniz), здавалося б такого незнайомого нам і неймовірно цікавого. Самсун - найбільше місто цього регіону, яке розташоване на березі Чорного моря. Вже з вікна літака можна побачити захоплюючі краєвиди цього міста, яке закохує в себе з першого погляду. Знайомство з Самсуном варто почати з центру. Центр міста завжди вирує життям на зламі століть. Звуки езану і гри традиційних інструментів, аромати прянощів, кави, кебабів. Вітрини турецьких солодощів. Центр міста можна описати одним словом - метушня. Тут завжди багато людей. Тут мечеті. Тут вулична їжа на кожному кроці. Прилавки з наповненими турецьким сонцем фруктами. Вузенькі й маленькі вулички, довгі й просторі. Центр пахне атмосферою. Найпопулярнішою центральною вулицею міста, де знаходяться безліч брендових магазинів, кафе і ресторанів, є Чіфтлік (Çiftlik caddesi). Сюди треба йти за покупками та враженнями. Тут відчуваєш дух цієї країни і міста. Недалеко від центру, наближаюсь морського узбережжя, знаходиться порт. Саме тут розташований музей засновника Турецької Республіки Ататюрка, бо з цього міста він почав визвольну війну. Недалеко від музею, купивши сіміт, варто сісти на узбережжі і милуватися морськими пейзажами і слухати співи чайок, які є невід'ємною частиною будь-якого морського міста.

     Інший район міста, який не залишить нікого байдужим і мабуть є візитівкою міста - Атакум (Atakum). Найдовша набережна Туреччини, яка є прекрасною у будь-яку погоду і пору року. Це місце, де час зупиняється, а спокій і гармонія переповняє зсередини.

Просто сидіти і слухати шум моря, кататися вздовж морського берега на велосипеді, насолоджуватися чашечкою турецької кави або чаю в затишному місці, дивитися як сідає сонце, писати, творити, зустрічатися з друзями, знайомитись і багато говорити. Тут навіть на самоті не відчуваєш себе самотнім. Цей район дуже сучасний. Неймовірно гарні будинки на узбережжі, пальми і суцільний довгий пляж, роблять подібним це місто на Маямі і іноді зовсім не віриться в те, що це дійсно узбережжя Чорного моря.

На набережній є велика кількість спортивних майданчиків і велосипедна доріжка. Я вважаю, що Самсун вартий звання спортивного міста, адже тут неймовірна кількість можливостей для заняття будь-яким видом спорту. Також, родзинкою Атакума є іскеле (довгий пірс), де збираються рибалки, і де можна провести неймовірно гарний вечір в ресторані на самому краєчку пірса, насолоджуюсь краєвидами вечірнього міста.

    Ну і безперечний факт - Самсун студентське місто. В ньому навчається величезна кількість як турецьких, так і іноземних студентів. І звичайно у кожного студента є свої найулюбленіші і найатмосферніші місця. Відчути життя турецьких студентів можна в кав'ярні Bakku на Атакумі. Велика кількість книжок, кава, морський пейзаж, студенти, які сумлінно працюють над завданнями або зустрічаються з друзями. Тут безсумнівно вирує студенське життя. А ще особливістю цього місця є чотирилапі друзі.

   Ось таке це місто. Насправді дуже маловідоме в Україні, але закохує з першого погляду усіх, кому пощастило побувати тут. І навіть, коли розлучаєшся з ним, тепло турецького сонця і шум морських хвиль залишаються гріти душу ще надовго.

      Про університет Ondokuzmayis читайте тут: http://ukr-karadeniz.com/ua/post/zakhoplyuyuche-vrazhennya-ukrainskoi-studentki-vd-unversitetu-ondokuzmayis-u-m.-samsun