Радіодиктант національної єдності-2019

Радіодиктант національної єдності-2019

Українська громада Самсуну запрошує українців 8 листопада цього року долучитися до флешмобу з написання радіодиктанту національної єдності.

Про це повідомляє на сторінці у Facebook  Людмила Шимко, голова ГО "Чорноморська асоціація українців" в м. Самсуні.

Щороку в День української писемності, тисячі людей одночасно пишуть радіодиктант національної єдності. Цього року 8 листопада відбудеться загальнонаціональна акція 19-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цікавим є те, що цьогоріч можна буде перевірити диктант відразу. 

Минулого року всі громади Туреччини в тому числі й "Чорноморська асоціація українців" приймали участь у написанні радіодиктанту. 

В ефірі Українського радіо автор диктанту - доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександр Авраменко розповів:

"Зазвичай ми отримуємо листи упродовж двох днів, а потім півтора-два тижні команда людей їх перевіряє. Це дуже громіздка робота і складна. І виходить, що люди написали диктант, а десь у грудні ми підбиваємо підсумки. Це вже не так актуально. Тому ми подумали, а чому не зробити так: продиктували текст, взяли невеличку паузу на 3-4 хвилинки, і після цього його перевірити, вивісити на сайт, на екрани. Я озвучу орфограми, пунктограми, усе прокоментую, щоб свято було завершено в цей же день".

Автор диктанту вважає, що людей, які припустилися кількох помилок, не можна вважати безграмотними.

"Мені журналісти часто закидають, що от, у нас громадяни такі неграмотні, багато людей зробили по дві-три помилки… Люди добрі, не припускаються помилок лише професійні філологи, коректори і автори диктанту! Дві-три помилки, чергування у-в та і-й, десь не помітив окличну інтонацію і замість знаку оклику поставив крапку – це все одно досить високий рівень грамотності. Це як з математикою: чому дорівнює тангенс 45 градусів, не згадає ніхто, окрім математиків. Чому ж усі вирішили, що з мови потрібно ідеально знати усі правила? Дві, три, навіть чотири помилки – це гарний рівень", - переконаний Авраменко.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності традиційно лунає на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

Минулого року радіодиктант національної єдності написали 32779 людей, з них без помилок – 313.

Початок заходу запланований на 11:00  повідомляє Олександр Авраменко на своїй сторінці в Фейсбуці

Офіційне гасло заходу — #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Щоб дізнатися, як приєднатися до флешмобу з написання радіодиктанту, слідкуйте за сторінками українського товариства  "Чорноморська асоціація українців" та офіційних дипломатичних установ у вашому місті.