Посол України подякував "Чорноморській асоціації українців" у допомозі в порятунку  моряків у Самсуні

Посол України подякував "Чорноморській асоціації українців" у допомозі в порятунку  моряків у Самсуні

Посол України подякував "Чорноморській асоціації українців" у допомозі порятунку  моряків у Самсуні

Представники українського Посольства в Анкарі відвідали місто Самсун, де подякувати "Чорноморській асоціації українців" та Людмилі Шимко у допомозі порятунку в морі й  проходження лікування врятованих українських моряків.

«Україна і Туреччина, дійсно,  два стратегічних партнери. У той же час, це стратегічне партнерство піднялося на якісно новий рівень. Не тільки в економіці, а й у відносинах між людьми і народами. Що дуже важливо: ми розбудовуємо наші відносини за формулою «перемога-перемога»  і яскравим прикладом цього є, наприклад, останній контракт по БПЛА. Ми не країни конкуренти. Ми – країни, які доповнюють одна одну. І це дуже важливо. Разом ми сильніші. Разом нас 120 мільйонів. Від цього виграє весь регіон і безпека в Чорному морі. Тому дуже важливо розвивати і поглиблювати наші відносини», – сказав Андрій Сибіга в ході зустрічі з керівництвом міста Самсун та регіону.

Посол висловив подяку всім, хто долучився до порятунку українських моряків. А "Чорноморській асоціації українців" була вручена грамота-подяка.

Людмила Шимко, голова та ідейний лідер "Чорноморської асоціації українців", написала на своїй сторінці у Facebook: “Сьогодні отримала Подяку від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Турецькій Республіці Андрія Івановича Сибіги за активну громадянську позицію, зміцнення позитивного іміджу України в Туреччині, а також надання допомоги врятованим українським морякам .…  Дякую всім хто долучився сьогодні. ”

О десятій ранку Людмилі Шимко зателефонували з офісу губернатора й повідомили про трагедії, що сталася біля берегів Самсуну - затонув український корабель. Її попросили допогти в даній ситуації, вона відразу погодилася, адже це і є головна задача лідера діаспори - допомагати своїм землякам у важку хвилину. Людмила була перекладачем при зустрічі моряків із Губернатором, розмовою із страхової компанією, берегової охороною, прокурором й просто по-людськи підтримувала своїх співвітчизників. Чотири дні моряки були під пильною та трепетною підтримкою діаспори та турків. Їм надали найкращі умови для проживання та лікування, аби вони швидши відійшли від тих страшних хвилин, які довелось пережити. Залишаючи м. Самсун моряки дякували всім, хто їм допоміг: Губернатору, діаспорі, Людмилі Шимко, прокурору, лікарям та медичному персоналу, береговій охороні. Адже вся операція по врятування та лікуванню постраждалих пройшла на найвищому рівні.