Любов до української мови не знає кордонів

Любов до української мови не знає кордонів

"Нашого цвіту – по всьому світу" – мабуть, це прислів’я найбільш влучно описує долю українців. США і Канада, Аргентина й Австралія, Італія, Туреччина і Японія – де тільки не почуєш українську мову. Та чи дійсно почуєш? Сьогодні понад мільйон дітей українців народжені поза межами України. Вони повністю інтегруються у суспільство країни проживання. Та завжди треба знати, хто ми є й від якого дерева пішли наші вітки вгору! В житті важливо розуміти, ким ти насправді є, аби знайти своє місце й шлях у майбутнє. 

Щороку українців стає все менше й менше. Несприятливі умови життя, здоров'я, пошуки кращої долі, кохання... Багато причин є. Та з кожним днем наша ненька стає біднішою. Адже в більшій мірі, коли ми залишаємо свої домівки й вирішуємо жити в іншій країні, то кожен в тій чи іншій мірі починає асимілювалися до оточення. Ми вчимо чужу мову, культуру й передаємо ці знання й своїм дітям. Часом зовсім не замислюючись, а чи варто... 

Ще не так давно українці, що проживали за кордоном, старалися не афішувати, звідки вони, аби злитися з масою й не виділятися. Інші ж не звертали уваги на те, що їх називали "росіянами", адже не всі виникають в географічні та історичні події. Але, дякувати Богу, в останні часи це докорінно змінилося. Й тепер кожен, хто мав хоч якесь віддалене відношення до України, відкрито заявляє про це й, головне, пишається! Ми говоримо українською, читаємо українською, вчимо своїх дітей української, заохочуємо чоловіків до вивчення української. Адже це модно, стильно й, ой, як потрібно! Наша мова - солов'їна, наша історія - велична, наша країна - єдина! 

Саме зі створенням українських спілок за кордоном й розпочала свій шлях українська мова як іноземна. Суботні школи й курси стають все більш популярними та потрібними. 

Нині є кілька способів вивчити мову: дехто вивчає її через спілкування з носіями української мови, є ж такі, що вважають ефективним навчання з викладачем, інші ж використовують електронні ресурси для вивчення української мови ― словники та книжки. Всі способи дієві, лиш би мати бажання. Звичайно, найефективнішим буде навчання із викладачем. Адже українська мова досить важка. Важливо також, аби була можливість вивчати ще й українознавство з компонентом історичних знань. Бо навіть, якщо не знатимуть мови, стануть прихильниками України та її голосом у світі. Адже українською мовою розмовляють понад 40 мільйонів людей у світі, а це за певними мірками дуже й дуже багато! Проживаючи в Туреччині й знаючи українську та англійську й, звичайно, турецьку можна знайти досить хорошу роботи. А вищі навчальні заклади України відомі у всьому світі своєю престижністю, адже дають хороші знаннй й не дивно, що багато іноземних студентів прагне навчатися у Києві, Львові чи Одесі. А без мови ніяк! 

"Чорноморська асоціація українців" запроваджуємо курси української мови як іноземної для всіх бажаючих! Методика викладання дозволить у найкоротші терміни заговорити нашою, солов'їною. У процесі навчання будуть задіяні три підходи: академічний, суспільний та культурний й, звичайно, буде інтегровано безліч мультимедійних елементів для цікавого навчання. 

За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Не допустимо цього з нашою такою рідною та дорогою мовою!

Тож запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до чудової новоствореної групи, що вивчає українську як іноземну. Вас чекатиме неймовірно захоплююча подорож у країну нової й такої незвичайної мови, а з Вами поряд буде, що неабияк важливо, харизматична й запальна викладачка, з якою просто не залишиться шансів, аби не вивчити нашу рідну, солов'їну. Детальніше можна дізнатися у "Чорноморській асоціації українців"