Літній табір в Самсуні з елементами Пласту

Літній табір в Самсуні з елементами Пласту

У Самсуні проходив літній табір для дітей з елементами Пласту.

У серпні відбулось відкриття першого літнього табору для дітей закордонних українців, організованого ГО «Чорноморська асоціація українців» у місті Самсун за підтримки Посольства України.

Літні канікули – це час, якого діти чекають над усе, адже можна відпочити від навчання, буденних справ, провести літо безтурботно та весело. Людмила Шимко, голова української діаспори у Самсуні та організатор літнього табору, створила надзвичайно теплу та яскраву атмосферу і сприятливі умови для дітей. Протягом тижня маленькі українці відпочивали у таборі "МРІЯ" на чорноморькому узбережжі Туреччини. В табір приїхали діти з Анкари, Анталії, Бурси та Стамбулу.

Мета літнього табору – розширення горизонтів, пошук нових друзів, отримання позитивних вражень від знайомлення с Туреччиною, а саме містом Самсун, його історією та культурою.

Програма відпочинку була насичена та дуже добре організована. Окрім сонячних промінів та теплого чорного моря, діти мали можливість ознайомитись з визначними пам’ятками та місцями історичних подій. Відпочинок та розваги біля моря, в аквапарку, активні спортивні ігри, прогулянки, пікнік та безліч екскурсій – це далеко не повний перечень.

Українські діти мали можливість познайомитись з губернатором міста Самсун, а також снідали у поважній компанії з мером району Атакум. Ці зустрічі залишили багато вражень та показали, що між двома країнами, Україною та Туреччиною, є нерозривний зв’язок, багато спільного, а головне, бажання ділитися не тільки своїми емоціями і враженнями, а й історією та культурою.

Для дітей було організовано відвідування зоопарку, де можна не тільки весело провести час, а й поспілкуватися з тваринами, отримати позитивні емоції та запам’ятати ці враження надовго.

Дає наснагу та надихає природа, яка вражає своєю красою та величністю, саме тому у програмі літнього табору було обов’язковим пунктом – відвідування природних місць, які захоплюють не тільки виглядом, а й своєю історією. Було заплановане та проведено відвідування села Амазонок, яке повністю відображає життя жінок-воїнів, підняття на гору Амісос, подорож до каньйону Шахінкайя, де можна побачити величну красу створену самою природою, парки Севгі, та Чакирлар Корусу.

Ознайомитись з історією Туреччини, діти змогли, відвідавши музей Ататюрка. Одним з самих запальних та вражаючих став вечір талантів, адже діти змогли продемонструвати усі свої вміння та виразити емоції у творчій формі. Але не тільки вечір талантів, а весь тиждень відпочинку у Самсуні запам’ятався дітям, як подорож у казку, де мрії стають реальністю.

Чорноморська асоціація українців та її голова Людмила Шимко створили сприятливі умови для відпочинку українських дітей, які поїхали додому засмаглі, у чудовому настрої, відпочившими та повними сил. Всі учасники залишились дуже задоволені від часу проведеного разом і пообіцяли зустрітись знову у наступному році. Літній табір став чудовою нагодою для дітей не тільки відпочити, а й отримати незабутні враження та завести нових друзів.

Літній табір відкриє свої двері наступного року.