Казкова Амасья

Казкова Амасья

Казкові будиночки, які ніби пливують над річкою, гори, гробниці у скелях, старовинні мечеті…якщо ви думаєте, що бачили в Туреччині все, то необхідно їхати в Амасью, тут точно є чому дивуватись!

Продовжуючи відкривати для себе Чорноморський регіон Туреччини, необхідно обов’язково завітати до містечка Амасья. Розташоване  у двох годинах від Самсуну у долині річки Єшильирмак, місто з багатовіковою та захоплюючою історією. З 281 року до н.е  по 26 рік до н.е. Амасья – столиця Понтійського царства. У 63 році до н.е. місто завойовує Римська імперія. Після розподілу імперії Амасья відійшла до Візантії, а в 1285 році її захопила монгольська династія. У 1392 році місто завойовує султан Баязид I і передає його своєму синові Мехмеду Челебі. У червні 1919 року в місто прибув Мустафа Кемаль-паша, де саме тут розробив план визвольної війни і вимовив свою відому «промову в Амасьї». Таким чином, це місто стало одним із символів історії для турецького народу.

Амасья – місто невелике і за один день можна оглянути найголовніші пам’ятки.

Перш за все необхідно відвідати найбільш вражаючі гробниці царів Понта, які були вирубані у скелях над річкою Єшильирмак та «Дівочий палац». Точно невідомо чому саме так було названо споруду, але ймовірно там знаходився султанський гарем, адже в османські часи тут був розташований неймовірний палац від якого залишились залишки османських хамамів (турецькі бані).

На території музею знаходиться кафе, де я б обовязково порадила зробити невеличку перерву, замовити склянку турецького чаю або кави і насолодитись неймовірним краєвидом міста.

Якщо хочете побачити Амасью як на долоні, то вам у музей мініатюр. Тут розкажуть про історію міста, місце розташування найвизначніших пам’яток та запропонують відвідати неймовірної краси мечеть султана Баязида II, яка є частиною великого релігійного комплексу. Цей комплекс має унікальну будову, який включає у себе медресе, імарет, бібліотеку. У свій час цей комплекс, побудований у 1486 році, включав у себе всі види релігійного навчання. А територія мечеті оточена ошатним садом.

Майже навпроти мечеті знаходиться археологічний музей. У цьому музеї можна побачити унікальну у світовій археології статуетку – хетського Бога Грози Тешуба. В експозиції представлені монети, ювелірні прикраси, одяг, амфори, саркофаги і т.д. Найбільш допитливих туристів приваблює секція тюрбе сельджуцького султана Месуда I, де зберігаються шість мумій, датованих XIV століттям.

Ну і звісно не можливо пройти повз набережної Амасьї, де знаходяться гарні «підвішані будиночки» кварталу Хатуніє. Це місце з невеличкими турецькими автентичними маєтками. Саме тут Амасья дуже нагадує Венецію і захоплює своєю красою і романтикою.

Ну і додає настрою селфі статуя з якою кожний турист, який відвудує Амасью, ну просто зобов’язаний зробити фотоJ

Подорожуйте і відкривайте для себе Туреччину!