Катерина Перната відвідала семінар-тренінг в Анкарі

Катерина Перната відвідала семінар-тренінг в Анкарі

13 жовтня Спілка українців в Анкарі організувала семінар-тренінг для викладачів української мови. Захід був організований Українською спілкою в м. Анкара й проходив за підтримки Посольства України в Турецькій Республіці. Серед учасників семінару були представники діаспор із інших міст Туреччини: Самсуну, Ізміру, Бурси, Стамбулу й, звичайно, Анкари. Зокрема від Самсуну була присутня Катерина Перната, викладач української мови як іноземної при "Чорноморській асоціації українців".  Також були присутні почесні гості - представники Посольства України в Туреччині: Посол України в Туреччині Андрій Сибіга, Аташе при Посольстві України Анна Шмик, що відповідає за освіту й міжнародне співробітництво, Перший секретар по культурно-гуманітарному співробітництву Ореста Старак, а також представники діаспори.


Вступне слово взяла Юлія Білецька, голова Спілки українців в Анкарі. Вона привітала й подякувала всім присутнім за допомогу в організації даного важливого семінару для вивчення української мови в Туреччині


Привітав усіх й Почесний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга. У своїй промові він зазначив важливість й відповідальність ролі вчителів української мови закордоном. Він у своєму вступному слові наголосив на важливості вивчення і поширення української мови в Туреччині. "Якщо у людини забрати її рідну мову, це те ж саме, що забрати її душу." - Зазначив Посол.

Напередодні гості  з України  відвідали суботню школу Української спілки та провели відкритий уроку української мови для учнів школи.

Під час семінару вчителі суботніх шкіл, що працюють при українських громадах в Туреччині, мали змогу ознайомитися з новими методиками викладання української мови за кордоном, поділитися досвідом та обговорити нагальні питання, які виникають в процесі роботи. Для тих, хто не зміг взяти участь у роботі семінару, велась онлайн трансляція на сторінці Фейсбук у групі Спілки українців м. Анкари.


День був поділений на дві частини: перша була відведена викладання української мови дітям та функціонування й розвитку суботніх шкіл, інша половина дня була презначеня для детального вивчення викладання української мови як іноземної.

Катерина Перната висловила свої враження від семінару:
"Завдяки семінару-тренінгу, який був організований Українською спілкою в м. Анкара та за підтримки Посольства України в Туреччині дізналась для себе багато нової інформації, нових джерел. Коли розумієш, що викладання української мови виходить на новий рівень, відчуваєш неабияку мотивацію розвиватись далі. Це найголовніше - підтримка і обмін досвідом."


Українська спілка солідарності міста Ізмір теж залишила в мережі свій відгук про захід: “Вельмешановні працівники Посольства України в Анкарі та вельмешановна пані Yuliya Mimaroğlu Biletska, від імені нашого товариства щиро дякуємо Вам за організацію такого познавального заходу. Наша вчителька в захваті”.


Кожен доповідач отримав безліч запитань та коментарів. Усі отримали масу нових потрібних знань. Втомлені та задоволені! Семінар мав за мету стати майданчиком для обміну досвідом, який пов’язаний також зі специфікою роботи вчителів української мови саме в Туреччині. З чим чудово й справилися!

Такого роду заходи на настільки високому рівні відбулися вперше в Анкарі, та проте не в останнє! Адже діаспора з кожним роком стає все більшою, а це означає, що й число потреб збільшується.