ГОЛОСУВАННЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ

ГОЛОСУВАННЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ

ГОЛОСУВАННЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ

Про це повідомляється на turkey.mfa.gov.ua

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ТУРЕЧЧИНИ!

31 березня 2019 року в Україні проводитимуться президентські вибори. Українці, які проживають у Туреччині та мають право, також матимуть змогу проголосувати. У день голосування на території Туреччини буде відкрито три виборчі дільниці:

1. № 900095 - у приміщенні Посольства України в Турецькій Республіці

адреса: Sancak Mahallesi 512. Sokak No: 17, Çankaya - Ankara / Türkiye 06550).

На цій дільниці зможуть проголосувати громадяни України, які проживають у провінціях Адияман, Агри, Айдин, Аксарай, Амасья, Анкара, Ардахан, Артвін, Афйон, Байбурт, Бартін, Батман, Бінгьоль, Бітліс, Болу, Ван, Денізлі, Діярбакир, Дюхдже, Елязіг, Ерзінджан, Ерзурум, Ескішехір, Газіантеп, Гіресун, Гюмюшхане, Зонгулдак, Игдір, Испарта, Йозгат, Кайсері, Карабюк, Карс, Кастамону, Кахраманмараш, Кіліс, Кириккале, Киршехір, Конья, Кютах’я, Малатья, Мардін, Муш, Невшехір, Нігде, Орду, Османіє, Різе, Самсун, Сівас, Сіірт, Сіноп, Токат, Трабзон, Тунджелі, Ушак, Хаккарі, Хатай, Чанкири, Чорум, Шанлиурфа, Ширнак.

2. № 900096 – у приміщенні Генерального консульства України в Стамбулі

адреса: Şenlikköy Mh., Adakale Sk No:13, 34000 Florya/Bakırköy/İstanbul

Тут зможуть скористатися своїм виборчим правом громадяни України, що проживають у провінціях Баликесір, Біледжик, Бурса, Едірне, Ізмір, Киркларелі, Коджаелі, Маніса,Сакарья, Стпмбул, Текірдаг, Чанаккалє, Ялова.

3. № 900124 – у приміщенні Консульства України в Анталії

адреса: Çaybaşı Mahallesi, 1352. Sk. No:24, 07100 Muratpaşa/Antalya

На цій дільниці буде надано можливість участі у виборах громадянам України – мешканцям провінцій Адана, Анталія, Бурдур, Караман, Мерсін, Мугла.

На сьогодні законодавством України забезпечено у повній мірі можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають, або тимчасово перебувають за кордоном. Водночас, реалізація такої можливості багато у чому залежить від самих громадян України.

Для включення до списку виборців на виборчій дільниці в Туреччині потрібно зробити декілька кроків:

1.Перевірка відомостей про себе в Державному реєстрі виборців: необхідно зайти на сайт Державного реєстру виборців за адресою drv.gov.ua, натиснути кнопку «Кабінет виборця» та обрати розділ «Перевірка включення». Необхідно буде ввести особисті дані, населений пункт проживання та дійсну електронну адресу. На неї прийде код підтвердження, який необхідно буде ввести в поле перевірки. Після цього система видасть інформацію про виборчу дільницю, на якій Ви зможете проголосувати. Якщо вона розташована в Україні, Вам необхідно змінити виборчу адресу.

2.Зробити це можна двома способами:

(a) Якщо ви маєте посвідку на проживання в Туреччині (ikamet izni), ви можете стати на тимчасовий консульський облік у відповідній дипломатичній установі України. Для цього подати такі документи:

заяву (зразок заповнення) та облікову картку (зразок заповнення)

паспорт та його копію

ikamet izni та його копію

дві фотографії 3,5х4,5.

Перелічені документи можна подати особисто або надіслати поштою до дипломатичного представництва України.

Увага! Пакет документів для постановки на тимчасовий консульський облік необхідно подати до 19 березня 2019 року. У разі подання документів після цього терміну проголосувати в Туреччині Ви не зможете!

(b) У разі відсутності посвідки на проживання Вам слід подати заяву про зміну виборчої адреси. До заяви додаються:

оригінал та копія першої сторінки паспорта для виїзду за кордон

оригінал та копія документа, який підтверджує Ваше проживання на території Туреччини.

Перелічені документи можна подати до дипломатичного представництва України виключно особисто.

Увага! Пакет документів для зміни виборчої адреси необхідно подати до 25 березня 2019 року. У разі подання документів після цього терміну проголосувати в Туреччині Ви не зможете!

 

За кілька днів після подання документів необхідно повторно перевірити відомості про себе в Державному реєстрі виборців.

ВАЖЛИВО!!!: у день голосування до списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситись ВИКЛЮЧНО виправлення неточностей та технічних описок, і НЕ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ внесення до нього нових виборців.