Діаспора м. Самсун вшанувала День Соборності України

Діаспора м. Самсун вшанувала День Соборності України

"Чорноморська асоціація українців" під час Дня відкритих деверей спілки вшанувала День Соборності України. 

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності.

Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. 30 грудня 2011 року Указом Президента України день було перейменовано у «День Соборності та Свободи України». 13 листопада 2014 року Указом Президента України свято було відновлено як День Соборності.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення.

Сторічна боротьба за свободу триває й досі! Наші діти, брати, батьки гинуть, та не здаються. Й нам: тим, хто живе закордоном, треба єднатися й всіма силами підтримувати ідеї єдност нашої країни.

Українці м. Самсун в особливій формі долучилися до вшанування дня Соборності України та взяли участь у флешмобі #УкраїнаЄдина. 

На сторінці у Facebook голова та ідейний лідер "Чорноморської асоціації українців" Людмила Шимко зазначила: 

"22 січня ми святкуємо День соборності України – день, який символізує єдність земель України. Всім жителям країни бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння. Ми віримо в наше світле майбутнє і будемо сприяти розвитку і процвітанню улюбленої країни."

Світовий Конґрес Українців слідкує за діяльністю громади по всьому світу й активно підтримує й популяризує спілки українців, чому й ми раді!