Часті запитання щодо відповідних консульських операцій

Часті запитання щодо відповідних консульських операцій

Шановні співвітчизники!

Ми започатковуємо рубрику, в якій інформуватимемо про важливі консульські питання, з якими ви можете стикатися, проживаючи або перебуваючи за кордоном.

Повідомляє Посольство на сторінці в Фейсбуці

Сьогодні хочемо розказати про оформлення паспортів громадянам України, які досягли 16 років. Оформити в Посольстві можна паспорти ВИКЛЮЧНО для виїзду за кордон.

❗️ Внутрішні паспорти, а саме біометричні ІД-картки, видаються тільки на території України.

Для оформлення паспорта особам, які досягли 16 років, знадобляться такі документи :

• Старий закордонний паспорт (у разі наявності);

• Внутрішній паспорт;

• Посвідка на проживання в Туреччині (у разі наявності);

• Квитанції про оплату консульського збору (окремими проплатами на 40 та на 90 дол.США). Паспорт виготовляється 1,5-2 місяці.

Стан готовності паспорта можна відстежувати на сайті ДМС за контрольним кодом, який вам буде видано при подачі заявки на паспорт. Забирати паспорт з Посольства можна тільки після появи на сайті позначки «ПРИБУВ ДО ЗДУ».

❗️ Особа, яка при подачі заявки на новий паспорт здавала відбитки пальців, може отримати його тільки в Посольстві з повторним зняттям відбитків пальців. Поштове відправлення паспорта не передбачено.

Для подачі заявки на український паспорт подається фото розміру 10х15 см. Система може не прийняти фото маленького розміру, в такому випадку термін виготовлення паспорта збільшується, адже знадобиться повторно завантажувати прийняте фото. Більш детальна інформація розміщена на сайті Посольства

 Закликаємо пильно ставитися до документів, не користуватися консультаціями сторонніх осіб, а напряму звертатися до Консульського відділу Посольства для отримання достовірної інформації.