16 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ: ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ ТА ЦІКАВІ ФАКТИ

16 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ: ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ ТА ЦІКАВІ ФАКТИ
16 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ: ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ ТА ЦІКАВІ ФАКТИ

Всеукраїнський день вишиванки щорічно відзначається в третій четвер травня. У 2019 році він припадає на 16 травня.

 

Свято це досить молоде — уперше його відзначили у Чернівцях, у 2006 році. Студенти домовились один раз на рік приходити на навчання у вишитих сорочках. Та цю тенденцію швидко підібрали в інших областях і вже у 2010 році День вишиванки став всеукраїнським святом. Окрім того, знають про День вишиванки й за кордоном: всесвітньо відомі музиканти та актори, дизайнери — вдягають у це свято вишиті сорочки чи сукні. Останні декілька років український орнамент зустрічається в багатьох дизайнерських колекціях, пише vsviti.com.ua.

ПРО МЕТУ ТАКОГО СВЯТА

Свято несе в собі мету збереження та популяризації українських традицій. У тому числі — традиційного одягу українців. Можна із впевненістю стверджувати, що вже є результати. Якщо 10 років тому можна було вибрати в магазині стандарті фасони та кольори вишиванки, то у 2019 кожен може знайти собі унікальне вбрання. Різні нестандартні кольори, візерунки, фасони сорочок та суконь, спідниць, піджаків та різноманітні тканини. Вишиванка стала дійсно стильним та сучасним елементом гардеробу. Щорічно українці приходять у вишиванках на роботу, ділові зустрічі, йдуть у них гуляти з друзями. Влаштовують тематичні зустрічі та флешмоби.

 

Шановна українсько громадо, Завтра, 16 травня - Всесвітній  ДеньВишиванки.

Ми запрошуємо Вас приєднатися до святкування цього дня і опублікувати завтра свої фото у вишиванці з хештегами #Vyshyvanka+назва міста проживання у Туреччині, наприклад, #VyshyvankaSamsun та #ProudToBeUkrainian #VyshyvankaDay #SelfiInVyshyvanka

Створимо своєрідний спільний Турецький фотоальбом до Всесвітнього Дня Вишиванки