Muhteşem Lviv 2

Muhteşem Lviv 2

LVİV’DE YEME İÇME:

            Her şeyden önce şunu belirteyim ben hayatımda hem bu kadar kaliteli hem de ucuz yemekleri başka bir yerde yemedim. 1 TL yaklaşık olarak 5.3 grivna. 600 gram bir steak için 500 grivna ödedim ve inanılmaz lezzetliydi.

Mons Pius:

                Eğer et yemek isterseniz Mons Pius restoranına gidip mutlaka ama mutlaka steak yemelisiniz. Şehrin tam merkezinde biraz  salaş ama atmosferi çok güzel bir restoran.

Coffee Mining Manufacture

            Burası 1683 yılında açılan eski bir cafe. Ülke çapında nam yapmış bir cafe. 3 bölümden oluşuyor. Girişte kahvelerin kavrulduğu ve öğütüldüğü bölüm yer alıyor. Buradan ikinci bölmeye ilerliyorsunuz ve orada da hediyelik eşya ve kahvelerin satın alındığı kısım bulunuyor.

Biraz daha ilerleyip kahve ve pastaları tadabileceğiniz oturma alanlarına geçiyorsunuz. Unutmadan söyleyeyim kahveleri ve pastaları inanılmaz leziz geri dönüş için biraz fazla kahve almayı unutmayın.

The First Lviv Grill Restaurant of Meat and Justice:

                Türkçe çevirisi: Lviv’in Et ve Adalet Üzerine İlk Izgara Restoranı. Evet ismi biraz tuhaf ama ismi ile restoranın konsepti arasında bir bağlantı var. Burada Ortaçağ Engizisiyon dönemine ait birçok işkence aleti yer alıyor ve  bir tane cellat saat başı müşterilerden birini alarak ona işkence ediyor. Daha doğrusu işkence ediyormuş gibi yapıyor. Mesela Ben oradayken bir müşteriyi demirden kafese koyarak yer altına göndermişti.

Celentano Pizza:

Pizzaları inanılmaz güzel. En büyük pizza 2 kişiye yeter ve ödeyeceğiniz para 150-200 grivna civarında.

Gasova Lampa:

                Gazyağı  lambaların mucidinin anısına açılan  restoranda bir sürü gaz lambası göreceksiniz. Restoranın önünde bulunan bu mucide ait heykelin burnunu okşamanın şans getirdiğine inanılıyor.

Lviv Handmade Chocolate:

                Lviv kahve ve çikolata şehri desek yanlış olmaz herhalde. Burada üretilen el yapımı çikolatalar çok lezzetli ve dünyaca meşhur. Sıcak çikolatasını içmeden yurda dönmeyin.